Music of Buena Vista - koncert

Data zaproszenia: 26.04.2024 r., godz. 19.00    Liczba odwiedzających: 432

26 kwietnia, godz. 19:00
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Music of Buena Vista
Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos
Bilety - tylko w internecie - kupbilecik.pl

Organizator koncertu: AbreuArt.

buena-m.jpg (183 KB)

To będzie najbardziej energetyczny piątek tej wiosny w Legionowie! Music of Buena Vista to powrót do największych przebojów kultowego Buena Vista Social Club.
Wyobraź sobie, że na jednej scenie gra Kubańczyk, Wenezuelczyk, Polak i Ukrainiec. Czyste szaleństwo - prawda?
Ta wybuchowa mieszanka różnych kultur, charakterów i muzycznych tradycji sprawia, że koncerty The Cuban Latin Jazz nigdy nie brzmią tak samo.
Utalentowani artyści inspirują się nawzajem zachwycając publiczność swoją oryginalnością i niezwykłą energią płynącą ze sceny. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz to międzynarodowa formacja prowadzona przez muzyka Rolanda Abreu - kontrabasistę urodzonego na Kubie, który trafił do Polski.
Obok lidera trzon zespołu stanowią:
Taras Bakovskyi - saksofonista ukraińskiego pochodzenia, uczeń Piotra Barona; grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi;
Christian Mora - pianista; Wenezuelczyk o kubańskim sercu; można powiedzieć, że zaraża swoją muzykalnością i pozytywną energią;
Dominik Jaske - cudowne dziecko perkusji.
Artyści to przede wszystkim wybitni instrumentaliści, ale również barwne osobowości sceniczne, które rozkołyszą publiczność latynoskimi rytmami w jazzowych aranżacjach. Ich muzyka to taneczna fuzja muzyki kubańskiej i jazzowej.
Eksperymenty z bogatą kubańską tradycją muzyczną zaowocowały projektem "Music of Buena Vista", w który zaangażowana jest Yaremi de las Mercedes Kordos. Wokalistka zaskakuje niezwykłą sceniczną charyzmą i pełnym mocy śpiewem, który w przeszłości zapewnił jej współpracę z oryginalnym projektem Buena Vista Social Club (obok Omara Portuondo i Ibrahima Ferrera) na Kubie.