Koncert "Był sobie..." poświęcony pamięci Piotra Bogdziewicza

Data: 22.03.2024 r., godz. 19.00    Liczba odwiedzających: 127

Tegoroczna educyja festiwalu "Kiedy mnie już nie będzie" rozpoczęła się 22 maeca 2024 koncertem "Był sobie ..." poświęconym pamięci Piotra Bogdziewicza.
Wystąpili:
Młodzieżowy Chór Progresja oraz Cegla Band
pod dyrekcją Agnieszki Ceglińskiej
Legionowski Chór Kameralny
pod dyrekcją Doroty Bonisławskiej
Angela Gerłowska
Olena Jankowska
Anna Durka-Kupisiak
Zenon Durka
Franciszek Durka
Andrzej Pisarzewski
Filip Güntzel 
Legionowska Szkoła Bluesa 

kiedyp-1.JPG (48 KB)

kiedyp-2.JPG (43 KB)

kiedyp-3.JPG (38 KB)

kiedyp-4.JPG (52 KB)

kiedyp-5.JPG (51 KB)

kiedyp-6.JPG (42 KB)

kiedyp-7.JPG (53 KB)

Każdemu zdarzają się w życiu takie dni, które zaczynają się zwyczajnie, przebiegają według ustalonego planu i kończą, jak każdy inny dzień i dopiero z perspektywy czasu i zdarzeń, które po nim następują, stają się wyjątkowe. Dla mnie, jednym z takich dni stał się 26 marca - ostatni dzień ubiegłorocznej edycji festiwalu "Kiedy mnie już nie będzie". Po emocjach dnia poprzedniego, kiedy to odbył się koncert "Piosenka jest dobra na wszystko", w któym brałam udział wraz z przyjaciółmi z MOKu, spędziłam nieco leniwy poranek i popołudnie w domu i wieczorem wybrałam się na koncert pracowni śpiewu Angel`s Voice. Z przyjemnością wysłuchałam prezentacji utalentowanych, młodych wokalistów, a w trakcie koncertu wraz z całą publicznością odśpiewałam "Sto lat" naszemu akompaniatorowi Piotrkowi, był to bowiem dzień Jego urodzin. Ot, taka przyjemna niedziela.
Dziś, kiedy ją wspominam, ze świadomością, że były to ostatnie urodziny Piotrka, który niespodziewanie odszedł od nas niespełna trzy miesiące później, ta chwila celebrowania Jego święta podczas koncertu nabiera innego wymiaru, bowiem Piotr Bogdziewicz był kimś wyjątkowym.
Choć nasza współpraca trwała zaledwie kilka lat, mogę chyba powiedzieć, że przez ten czas dobrze się poznaliśmy i zaprzyjaźniliśmy i myślę, że wszyscy, którzy z Nim pracowali zgodzą się, że był to człowiek posiadający ogromny talent, którym dzielił się z innymi i łączył go z otwartą, ciepłą osobowością i wrażliwością na drugiego człowieka. Piotr umiał słuchać, współodczuwać, praca z Nim była niezwykłą przyjemnością, a efekty tej pracy nie raz cieszyły legionowską publiczność.
Koncert "Był sobie..." to koncert wyjątkowy, poświęcony pamięci Piotra. Wszyscy, którzy pojawią się na scenie, pojawią się na niej z potrzeby serca. On już dla nas nie zagra, ale - choć to bardzo trudne i choć tak bardzo Go brakuje - my zagramy dla Niego.
Anna Durka