Koncert zespołu Dwa Kolory "Głęboka studzienka"

Data: 16.03.2024 r., godz. 18.00    Liczba odwiedzających: 267

Koncert zespołu Dwa Kolory zatytułowany "Głęboka studzienka" odbył się 16 marca 2024 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.
Pretekstem do zorganizowania koncertu była szósta rocznica utworzenia zespołu.
Imprezę prowdziła Sylwia Krzyżanowska-Grabiec, zastępca dyrektora MOK.
Zespół Dwa Kolory jest od lat jedną z muzycznych wizytówek Legionowa, choć wrażliwość i wyobraźnia jego uczestników sytuują go raczej nie w mieście, a na rozległych przestrzeniach stepów, wśród zielonych pól i wiejskich chat. Grupa ta, skupiająca zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów, czerpie muzyczną energię z folkloru polskiego, ukraińskiego i białoruskiego. Odwołując się do ludowej kultury wschodniego pogranicza zespół przenosi nas do czasów i do miejsc, o których istnieniu dawno już w miastach zapomnieliśmy, traktując folklor jako tło agroturystyki czy zjawisko archaiczne.
Wielką siłą Dwóch Kolorów jest to, że potrafi ożywić zjawiska i formy ludowej estetyki, ukazując je z emocjonalnym zaangażowaniem i muzycznym profesjonalizmem. Jest to w dużej części zasługą kierownika zespołu, Piotra Romaniva.
Każdy koncert jest dla uczestników zespołu świętem, więc zawsze przygotowują się do niego skrupulatnie, dbając zarówno o dobór repertuaru, jak i jego twórczą interpretację.

dwa24-1.JPG (61 KB)

dwa24-2.JPG (60 KB)

dwa24-3.JPG (45 KB)

dwa24-4.JPG (62 KB)

dwa24-5.JPG (66 KB)

dwa24-6.JPG (70 KB)