Koncert Andrzejkowy Ferajny Jastrzębskiego

Data zaproszenia: 30.11.2024 r., godz. 19.00    Liczba odwiedzających: 535

30 listopada, godz. 19.00
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Koncert Andrzejkowy Ferajny Jastrzębskiego

bilety – dostępne tylko przez internet  →biletyna.pl – link do biletów

Ferajna Jastrzębskiego to powrót do muzyki czasów międzywojennych. To podróż w czasie do królujących wówczas foxtrotów, polek, tang i walczyków. Repertuar stanowią popularne przed laty szlagiery warszawskich salonów, ale również placów, podwórek i ulic.
Założycielem zespołu jest najmłodszy muzyk legendarnej Kapeli z Chmielnej - Sebastian Jastrzębski. Jako kilkunastoletni chłopak wraz z Orkiestrą z Chmielnej grał koncerty oraz nagrał jedną z ich płyt. Kolejnym krokiem była Kapela Czerniakowska, z którą zagrał kilka koncertów.

ferajna-logo.jpg (148 KB)

Sebastian jest synem najbardziej znanego akordeonisty warszawskiego lat 70 i 80 - Jerzego Jastrzębskiego. Jerzy Jastrzębski współpracował z liderem kapeli Czerniakowskiej Sylwestrem Kozerą, z Hanką Bielicką, Bohdanem Łazuką, Stanisławem Wielankiem. Występował również w ostatnim, oryginalnym składzie Orkiestry z Chmielnej z lat 70-tych, z którą podczas tournee po USA, zaskarbił sobie sympatię tysięcy słuchaczy wśród mieszkającej tam Polonii. Oprócz znanych restauracji, takich jak Spatif, Adria czy Stolica, znały go również warszawskie podwórka i bazary. To właśnie w tym czasie miały miejsce pierwsze muzyczne występy małego Sebastiana oraz jego brata Kamila wraz z ojcem. Chłopcy mieli wtedy zaledwie po kilka lat.
Od najmłodszych lat mały Sebastian przebywał w towarzystwie muzyków oraz spędzał wolny czas na koncertach, próbach oraz spotkaniach muzyków. To wtedy ukształtował się jego gust muzyczny i wyczucie stylu. Pierwszym instrumentem była perkusja, jednak po krótkim czasie okazało się, że miłością jest gitara, której wierny jest do dnia dzisiejszego.
Przed kilkoma laty związał się z Warszawskim Combo Tanecznym Janka Młynarskiego, w którym grał do końca 2021 roku na gitarze. To właśnie z Warszawskim Combo Tanecznym grał na „Męskim Graniu” oraz zdobyli statuetkę Fryderyka w kategorii: Album roku folk za płytę „Sto lat Panie Staśku”.
Nadszedł czas, że Sebastian dojrzał do stworzenia swojego zespołu, który potrafiłby oddać klimat tak dobrze mu znany - warszawskich salonów i bazarów oraz ulic, jak robiła to dawna Kapela z Chmielnej.
Historię muzyki z okresu międzywojennych warszawskich kabaretów, podwórek, restauracji i ulic przybliży publiczności muzyczny entuzjasta i piosenkarz Maciej Klociński. Słuchając głosu Maćka cofamy się w czasie. Jego olbrzymia wiedza, nienaganna elegancja i rzadko spotykane maniery oraz niesamowite poczucie humoru i kunszt aktorski tworzą mieszankę, która zachwyci każdego słuchacza.

ferajna-plakat.jpg (220 KB)