Warsztat gry na gitarze basowej z Krzysztofem Ścierańskim

Data zaproszenia: 09.11.2024 r., godz. 09.30    Liczba odwiedzających: 207

9 listopada, godz. 9:30 - 15:30
10 listopada, godz. 10:00- 14:00
Scena po Sąsiedzku, ul. Husarska 12, Legionowo
Warsztat gry na gitarze basowej z Krzysztofem Ścierańskim

Wydarzenie w ramach festiwalu "Muzyczne Legionowo".
Informacje o całym Festiwalu znajdziesz tutaj: → https://fb.me/e/51owbysNQ

Zapisy na warsztaty i przegląd zespołów odbywają się jedynie przez formularz online:
→ https://forms.gle/K4knAQFxaSPKj7Nr5

baner bas a.jpg (75 KB)

Zobacz co czeka Cię na warsztat gry na gitarze basowej z niezwykłym Krzysztofem Ścierańskim.

Na warsztatach będzie dużo praktycznej wiedzy oraz ćwiczeń.
Skupimy się na:
- rozumieniu gatunków muzycznych, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki rhytm and blues
- technikach grania na gitarze basowej tj. m.in:
techniki tradycyjne
granie kciukiem – slapping
granie akordami
flażolety
tapping
- harmonii i skali - ćwiczenia umożliwiające swobodne poruszanie się w materii muzycznej
- kompozycji
- rytmicznej stronie grania na gitarze basowej czyli graniu w kilku przestrzeniach rytmicznych (jak realizować rytm na gitarze basowej
Dzięki warsztatom przekonasz się, że gitara basowa nie jest jedynie instrumentem akompaniującym ale może być równoprawnym instrumentem.
Wspólnie będziemy tworzyć tą rewoltuję instrumentalną!
ZABIERZ SWOJĄ GITARĘ i dołącz do nas!

Warsztat poprowadzi Krzysztof Ścierański
Artysta o sobie:
Od lat interesuję się rytmem i sposobami jego realizacji. Na przykład ten sam rytm, w tym samym tempie zagrany przez Afrykanów jest inny niż zagrany przez Brazylijczyka. Bardzo lubię salsę (mongo santamaria, Ray Baretto, Tito Puente, Michael Camillo itd.). Zawsze gdy mam okazję, chodzę na koncerty zespołów afrykańskich (np: Zap Mama, Fefe). W moich kompozycjach wykorzystuję walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną, nawet mogę powiedzieć, klasyczną harmonią. W odróżnieniu do Wojtka Karolaka, który twierdzi, że jest amerykańskim muzykiem jazzowym i rythm'n'bluesowym, przez pomyłkę zrodzonym w Środkowej Europie, ja jestem Latynosem zamieszkującym ten sam obszar geograficzny. Marzę aby wyjechać, na jakiś czas, do Brazylii posłuchać i pograć z tamtejszymi muzykami.
Ma na swoim koncie współpracę z takimi gigantami jazzu, jak zespół Laboratorium, Wojciech Karolak, Tomasz Stańko, zespół Krzesimira Dębskiego String Connection czy zespół jednego z mistrzów Ścierańskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Air Condition. Do tego – niezliczone koncerty w Polsce i za granicą. Nie powinno się też zapomnieć, że nazwisko Ścierański znajduje się również na płytach wielu artystów mainstreamowych, jak Wilki, Obywatel G.C., Edyta Bartosiewicz, Maryla Rodowicz, John Porter, Marek Grechuta. I tego, że Krzysztof Ścierański jest autorem muzyki do takich evergreenów polskiej piosenki, jak „Pomidory” Ewy Bem i „Brzydcy” Grażyny Łobaszewskiej.
Wyliczanka dotycząca piosenek i wielkich artystów, z którymi współpracował Krzysztof Ścierański, zajęłaby jeszcze wiele stron. Zamknijmy ją tym, że artysta miał okazję grać na warsztatach jazzowych w sekcji z Buddym Milesem, perkusistą uwielbianego przez niego Jimiego Hendrixa, Carlem Palmerem z Emerson, Lake And Palmer czy Williamem Calhounem z grupy Living Colour. Warto wspomnieć, że pierwszy dzień 64. edycji legendarnego jazzowego festiwalu Jazz Jamboree (2022) poświęcony został właśnie twórczości Krzysztofa Ścierańskiego. 

Udział w warsztatach jest nieodpłatny.  Organizatoir zastrzega sobie prawo zakwalifikowania do udziału w warsztacie jedynie części uczestników.
Festiwal „Muzyczne Legionowo” jest działaniem realizowanym w ramach Krajowego Planu Odbudowy w Zwiększania Odporności.

pasek-logotypow-kpo1240x128.jpg (43 KB)