Spektakl "Wokół Małego Księcia"

Data: 09.03.2024 r., godz. 19.00    Liczba odwiedzających: 153

Spektakl na zakończenie cyklu zajęć z dramy i teatru prowadzonych w MOK Legionowo przez instruktorkę Ewę Misiukiewicz - "Wokół Małego Księcia" odbył się w sali MOK przy ul. Norwida 9 marca 2024. Publiczność dopisała - niemal zabrakło miejsc.
Wystąpili:
Aleksy Smoliński – Mały Książę
Julia Osiecka – Róża
Ola Mroczek – Maja, Lis
Marcysia Nowak – Pijak
Natalia Fedorczyk – Bizneswoman
Amelia Król – Postać Dramatyczna, Maja
Reżyseria: Ewa Misiukiewicz
Światło: Marcysia Nowak
Scenografia: Andrzej Maroszek

"Wokół Małego Księcia" to adaptacja słynnej lektury w zupełnie nowej odsłonie.  Dramat pokazany przez młodzież niesie przesłanie zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Każdy znajdzie tu coś  dla siebie. Spektakl przeplatany jest poezją Zbigniewa Jerzyny i Wisławy Szymborskiej. Towarzyszy mu muzyka  klasyczna oraz współczesna, utwory Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego, zespołu Nirwana czy utwór z filmu „Barbie”. 
„Mały Książę” to opowieść o tym, że wszyscy mamy swoje planety, ale jeśli zbyt długo na nich przebywamy, zaczynamy odczuwać samotność. Główny bohater, nastawiony na ciekawe wyzwania, prze-mierza z plecakiem świat. Będąc „wciąż w podróży” poznaje przyjaciół: Różę, Maję, Lisa, Bizneswoman oraz Pijaka. Dzięki nim udaje mu się dorosnąć. Zaczyna rozumieć, że przyjaźń to nie tylko miłe chwile, ale także odpowiedzialność. Czasami przynosi rozczarowania i łzy. Jednak nie warto zamykać się w sobie, bo dzięki innym rozpoznajemy swoje niedoskonałości, a każde spotkanie z drugim człowiekiem pozostawia w nas ślad.
Spektakl powstał dzięki metodzie dramy. 

mk-1.jpg (40 KB)

mk-2.jpg (39 KB)

mk-3.jpg (41 KB)

mk-4.jpg (39 KB)