IV Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Pod honorowym patronatem
Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej
Arcybiskupa Henryk Hosera;
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Bogdana Zdrojewski;
Marszałka Województwa Mazowieckiego
Adama Struzika

Dyrektor artystyczny Festiwalu: dr Jan Bokszczanin
Prowadzenie koncertów: dr Irena Bieńkowska

PROGRAM FESTIWALU:

27 lipca, godz. 19:15
Agnieszka Tomaszewska (Gdańsk) - sopran
Jan Bokszczanin (Legionowo) - organy
Kwintet smyczkowy PRIMO INCONTRO w składzie:
Małgorzata Zalewska - I skrzypce (kierownik zespołu),
Jolanta Bartnik - II skrzypce,
Mirosław Zalewski - altówka,
Dorota Smolińska - wiolonczela,
Michał Kotowski - kontrabas.
1. Felix Borowski (1872-1956) - Allegro ma non troppo z I Sonaty /organy solo/
2. Joel Martinson (ur. 1960) - Aria on a Chaccone /organy solo/
3. Georg Friedrich Handel (1685-1759) - Koncert F-dur op. 4 nr 4 /organy, zespół kameralny/
4. Georg Friedrich Handel - fragmenty z Wassermusik (Muzyka na Wodzie), /kwintet smyczkowy/
5. Ignacy Zalewski (ur. 1990) - Legionowska Fantazja (2008) /na kwintet smyczkowy/
Prawykonanie utworu napisanego na potrzeby Legionowskiego Festiwalu, a także dla upamiętnienia zbliżającego się otwarcia nowego legionowskiego Ratusza.
6. Luigi Boccherini - fragmenty z cyklu Stabat Mater, Op 61 /sopran, kwintet smyczkowy/
- Stabat Mater dolorosa
- Eia Mater, fons amoris
- Tui nati vulnerari
- Virgo virginum praeclara
- Fac ut portem Christi mortem
- Fac me plagis vulnerari
- Quando corpus morietur

3 sierpnia, godz. 19:15
Elena Iwanowa (Rosja - Kirow) - flet
Daria Meerkorowa (Rosja - Kirow) - organy
1. Johann Sebastian Bach (1685?1750) - Piece d-Orgue, WV-572 /organy solo/
- Tres Vitement
- Gravement
- Lentement
2. Carl Philipp Emanuel Bach (1714?1788) Un poco Andante z Koncertu Fletowego d-moll
3. Książe Władimir Odojewski (1804?1869) Etiuda organowa /organy solo/
4. Maurycy Moszkowski (1854?1925) Taniec Hiszpański
5. Piotr Czajkowski (1840?1893) Rosyjski Taniec
6. Modest Musorgski (1839?1881) z cyklu Obrazki z wystawy
- Promenade
- Tuileries (kłótnia dzieci)
7. Francois Borne (1840?1920) Fantazja na tematy z opery G. Bizeta - Carmen
8. Oleg Janczenko (1939?2002) Medytacja /organy solo/
9. Władimir Cybin (1887?1949) Etiuda Koncertowa No 3 (zeszyt 1)
10. Aleksander Alabiew (1787?1851) Słowik

10 sierpnia, godz. 19:15
Izabella Kłosińska - sopran
Kaja Giżewska - skrzypce
Rafał Zimowski - organy
1. Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Toccata i Fuga d-moll, BWV 565 /organy solo/
2. Johann Sebastian Bach - Prelude z Partity E-dur BWV 1006 /skrzypce solo/
3. Johann Sebastian Bach - -Quia respexit- z Magnificat, BWV 243 /sopran, skrzypce, organy/
4. Georg Friedrich Händel (1685-1759) - -How beautiful- z oratorium Messiah
/sopran, skrzypce, organy/
5. Johannes Brahms (1833-1897) - Preludium i Fuga g-moll /organy solo/
6. Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791) - Agnus Dei - z Mszy Koronacyjnej
/sopran, organy/
7. Antonio Vivaldi (1678-1741) - z cyklu Cztery pory rokuKoncert II Lato, /skrzypce, organy/
8. Gioacchino Rossini (1792-1862) - Crucifixus z Małej Mszy Uroczystej /sopran, organy/
9. Theodore Dubois (1837-1924) - Toccata G-dur z cyklu Douze Pi?ces pour orgue ou piano- pédalier (1889) /organy solo/
10. Gabriel Faure (1845-1924) - Pie Jesu z Requiem /sopran, organy/
11. Johann Sebastian Bach - Charles Gounod - Ave Maria /sopran, skrzypce, organy/

17 sierpnia, godz. 19:15 Zuzanna Sawicka - harfa celtycka, harfa tradycyjna
Agata Fandri - harfa celtycka
Witold Zalewski - organy
1. Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Toccata Dorycka BWV 538 /organy solo/
2. Anonim/Ottorino Respighi (1879-1936) - Sicilienne (opracowanie wykonawczyń), /duet harf celtyckich/
3. Bernard Andres (ur. 1941) - Suita "La Ragazza" /duet harf celtyckich/
4. Tradycyjne tańce irlandzkie: "Off She Goes" & "She's gone" (opr. Deborah Henson-Conant), /duet harf celtyckich/
5. Cesar Franck (1822-1890) - Preludium, fuga i wariacje /organy solo/
6. Ekaterina Walter-Kune (1870 - 1930) - Fantaisie sur un Theme de l'Opera "Eugene One gin" par Peter Tchaikovsky /harfa solo (Zuzanna Sawicka)/
7. Nicolas Jaques Lemmens (1823-1881) - Fanfare /ogany solo/
8. Marcel Grandjany (1891-1975) - Aria in classic style /harfa (Zuzanna Sawicka), organy/

24 sierpnia, godz. 19:15
Eliza Dżyga - sopran
Izabella Kraszewska - sopran
Waldemar Gawiejnowicz - organy
1. Johann Sebastian Bach (1685-1750) Koncert G-dur, BWV 592 /organy solo/
2. Emanuele d-Astorga (1681-1736) - Duetto da camera /duet wokalny, organy/
3. Johann Sebastian Bach ? ?Quia respexit? aria z Magnificatu, /Izabella Jaszczułt - sopran, organy/
4. Georg Friedrich Händel (1685-1759) - Piangero z opery Julius Cesar, /Eliza Dżyga - sopran, organy/
5. Antonio Vivaldi (1678-1741) - Laudamus te z Gloria /duet wokalny, organy/
6. Theodore Dubois (1837-1924) Chant pastoral /organy solo/
7. Cesar Franck (1822-1890) - Panis angelicus /duet wokalny, organy/
8. Gioacchino Rossini (1792-1868) - O Salutaris Hostia z Petite Messe Solennelle, / Eliza Dżyga - sopran, organy/
9. Jan Janca (ur. 1933) - Intrade, Elegie und Sortie /organy solo/
10. Andrew Lloyd Webber (ur. 1948) - Pie Jesu z Requiem /duet wokalny, organy/

31 sierpnia, godz. 19:15
Warszawski Chór Chłopięcy i Męski
przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina
pod kierunkiem prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza
Waldemar Krawiec - organy
1. Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Praeludium i fuga h-moll, BWV 544 /organy solo/
2. Wacław z Szamotuł (ok.1524 - ok.1560) - Już się zmierzka /chór/
3. Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) - Ave Verum Corpus /chór/
4. Johann Christian Heinrich Rinck (1770-1846) - Postludium F-dur /organy solo/
5. Stanisław Moniuszko (1819-1872) - Po Nieszporach przy niedzieli z III aktu Halki /chór/
6. Cesar Franck (1822-1890) - Dextera Domini (motet) /chór/
7. Alexandre Guilmant (1837 - 1911) - Marche Nuptiale op. 90 /organy solo/
8. Marian Sawa (1937-2005) - Laudate Dominum /chór/
9. Giuseppe Verdi (1813-1901) - Ve pensierro z III aktu opery Nabucco /chór/
10. Eugene Gigout (1844-1925) - Toccata h-moll /organy solo/


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Jazz Jam. Legionowo

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Klub Rodziców TYGIELEK

Rozmowa o słowach


Smok Ceramok pracownia ceramiki

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK